Ryhmänäyttely FCI 1 & 3/4

Aikataulu 1 & 3/4

Olemme valitettavasti joutuneet tekemään joitain tuomarimuutoksia. Aikatauluun on tuomarimuutokset merkitty *-merkillä ja #-merkillä. Jos haluat tästä syystä perua koirasi osallistumisen, on * -merkityillä roduilla oikeus rahojen palautuksiin tuomarimuutoksesta takia johtuen ja siitä ilmoitettava viimeistään 28.4.2017 postileimalla postitetulla kirjeellä osoitteeseen:

Marita Kolu
Vaavialantie 155
15880 Hollola

Kirjeessä tulee ilmoittaa koiran nimi, rotu, omistajan tiedot, numerolappu sekä pankkiyhteystiedot.

Mahdollisista palautuksista toimikunta pidättää 5 € pankin kuluja.


ARVIOITU AIKATAULU (* = tuomarimuutos #= ennakkoon varalle ilmoitettu tuomari)

Kehä 8 Eeva Rautala ....................................71
amerikanstaffordshirenterrieri..............5 10:00
staffordshirenbullterrieri.....................14
bullterrieri.............................................1
parsonrussellinterrieri ........................17
jackrussellinterrieri...............................7
australianterrieri.................................22
borderterrieri........................................3
brasilianterrieri.....................................2

Kehä 9 Helin Tenson ....................................82
Harj. arv. Unto Timonen, shetlanninlammaskoira
belgianpaimenkoira malinois ...............5 10.00
belgianpaimenkoira tervueren .............9
belgianpaimenkoira groenendael ........6
shetlanninlammaskoira 1 p, 11 u, 37 n ....49
saksanpaimenkoira..............................9
tsekinpaimenkoira................................2
itäeuroopanpaimenkoira......................1
ceskoslovensky vlcak ..........................1

Kehä 10 Soile Bister.......................................61
*australianpaimenkoira........................9 10:00
*australiankarjakoira............................8
*australiankelpie ..................................4
*mudi ...................................................4
*pumi ...................................................5
*polski owczarek nizinny......................5
*schapendoes......................................4
*pyreneittenpaimenkoira pitkäkarv.......2
*serra de airesinpaimenkoira...............1
*maremmano-abruzzese .....................2
*owczarek podhalanski........................2
*slovakiancuvac...................................1
*beaucenpaimenkoira..........................2
*bouvier ...............................................1
*vanhaenglanninlammaskoira .............1
*bergamasco .......................................1
*puli muunväriset.................................1
*schipperke..........................................2
*yorkshirenterrieri ................................6

Kehä 11 Linda Jurgens..................................86
collie pitkäkarvainen 13 u, 27 n .............40 10:00
collie sileäkarvainen .......................... 11
bordercollie........................................10
partacollie ............................................7
welsh corgi pembroke........................18

Kehä 12 Maret Kärdi.......................................68
cairnterrieri.........................................14 10:00
sileäkarvainen kettuterrieri...................7
karkeakarvainen kettuterrieri ...............4
saksanmetsästysterrieri.......................5
skotlanninterrieri ..................................6
valkoinen länsiylämaanterrieri .............4
norfolkinterrieri.....................................6
norwichinterrieri ...................................3
vehnäterrieri.........................................4
kerrynterrieri ........................................3
irlanninterrieri.......................................2
dandiedinmontinterrieri........................2
glen of imaalinterrieri ...........................2
ceskyterrieri .........................................1
sealyhaminterrieri ................................1
amerikankarvatonterrieri......................2
amerikanrottaterrieri ............................1
englanninkääpiöterrieri ........................1

Kehä 13 Tanya Ahlman-Stockmari................78
pitkäkarvainen mäyräkoira.................14 10:00
pitkäkarvainen kääpiömäyräkoira......14
pitkäkarvainen kaniinimäyräkoira ........7
karkeakarvainen mäyräkoira .............20
karkeakarvainen kääpiömäyräkoira.....7
karkeakarvainen kaniinimäyräkoira .....1
lyhytkarvainen mäyräkoira...................4
lyhytkarvainen kääpiömäyräkoira ........4
lyhytkarvainen kaniinimäyräkoira.........1
#silkkiterrieri .........................................4
#skyenterrieri........................................2

Kehä 14 Tarja Löfman ....................................53
*welsh corgi cardigan 1 p, 14 u, 12 n ......... 27 11:30
*lancashirenkarjakoira .........................8
*valkoinenpaimenkoira ......................10
*saksanpaimenkoira pitkäkarvainen....5
*brienpaimenkoira................................2
*hollanninpaimenkoira pk ....................1

RYHMÄKILPAILUT n. klo 15.00

Ryhmä 1 Soile Bister
Ryhmä 3/4 Tanya Ahlman-Stockmari
Paras veteraani Maret Kärdi
Paras kasvattajaryhmä Eeva Rautala

Best In Show Helin Tenson